Nahrávám...
Aktualizuji zobrazený obsah
  Hledat
  CANIS SAFETY a.s.
  Porovnat Čeština / CZK

  Zvolte si jazyk
  Zvolte si měnu

  Košík

  Průvodce - Pracovní obuv


  Správný výběr obuvi pro práci může být ovlivněn mnoha různými faktory – např. vlhkost, chladné prostředí, vysoké teploty, ostré předměty, chemikálie, kluzké povrchy. V našem sortimentu obuvi rozeznáváme dvě kategorie obuvi, které podléhají evropských normám, a to dle požadavků na pracovní obuv - značení OB – O5 (EN 20347) a dle požadavků na bezpečnostní obuv – značení SB – S5 (EN 20345).

  Základní rozdíl mezi těmito kategoriemi obuvi je, že bezpečnostní obuv má jako základní ochranný prvek ochrannou tužinku a dále může mít až 7 dalších ochranných vlastností (např. antistatické vlastnosti, absorpce energie v patní části, odolnost vůči olejům atd.). Pracovní obuv může mít až 6 ochranných prvků (např. průnik a absorpce vody). Pracovní a bezpečnostní obuv mohou nést i dodatečné požadavky pro speciální použití jako jsou například – P (podešev odolná proti propíchnutí), CI (izolace spodku proti chladu), A (antistatická obuv), atd.

  Pro práci rozeznáváme tyto typy obuvi:

   

   

  Sandál – Modely v tomto provedení často splňují výbornou prodyšnost a odvod vlhkosti. Obecně jsou sandály nejčastěji využívány ve vnitřních prostorech. Samozřejmostí v bezpečnostní kategorii obuvi je podešev s antistatickými, olejivzdornými a protiskluzovými vlastnostmi. Některé bezpečnostní sandály mohou disponovat rovněž stélkou proti propíchnutí s označením (P).

   

   

  Polobotka – Jedná se o typ obuvi, která je velmi dobře chrání před okolními vnějšími vlivy v pracovním prostředí. Kromě využití pro práci ve venkovních prostorech se doporučuje i užití ve vnitřních prostorech.

   

   

   

  Kotníková obuv – Poznávacím znamením tohoto typu obuvi je výborná fixace nohy, která chrání před podvrtnutím a v zimním provedení bude dostatečně chránit proti nízkým teplotám.

   

   

   

  Holeňová obuv – Tuto obuv oceníme zejména v chladném počasí, kdy navíc je chráněn nejen kotník, ale rovněž větší část lýtka či holenní oblasti.

   

   

   

  Holínky – Obuv tohoto ražení se využívá zejména ve vlhkém, mokrém nebo chemickém prostředí. Zároveň vybrané modely s vnitřní vložkou se dají vhodně využít rovněž do chladného prostředí.

   

   

   

  Pantofle – Tento typ obuvi se využívá ve vnitřních prostorech, jako jsou například kanceláře, gastronomie či potravinářství. U této obuvi oceníte, jednak její lehkost, tak pohodlnost během celého dne.

   

   

  Mějte na paměti, že obuv volíme vždy takovou, která je uzpůsobena pro dané prostředí či práci. Bezpečnostní prvky by měly být to hlavní, čím se řídit při výběru vhodné obuvi pro práci. V neposlední řadě je důležité dbát na to, aby obuv byla pohodlná a měla správnou velikost. Kotníkovou verzi obuvi byste měli mít nejlépe o půl čísla větší. Toto pravidlo je platné i pro zimní obuv, která efektivněji zadržuje teplo.